Dwa magiczne kraje: Tajlandia i Laos z ich stolicami i słynnymi zabytkami. W Tajlandii – Krainie Uśmiechu zwiedzanie Bangkoku, Miasta Aniołów, gdzie na każdym kroku widać współistnienie tradycji i nowoczesności, oraz wypoczynek na wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Zwiedzanie Laosu rozpoczyna się rejsem po majestatycznym Mekongu z postojem w wioskach mniejszości etnicznych. Na trasie jest także Luang Prabang, jego dawna stolica wpisana na listę UNESCO, gdzie można uczestniczyć w porannym rytuale ofiarowania mnichom datków. W programie nie mogło zabraknąć aktualnej stolicy kraju – Vientiane, wizyt na malowniczych targach, a także takich atrakcji jak kąpiel w wodospadzie i zwiedzanie jaskini Pak, która mieści kilka tysięcy posągów Buddy ofriarowanych na przestrzeni 300 lat. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 2000 km (z przelotami).

1. DZIEŃ

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tajlandii.

2. DZIEŃ

Przylot do Bangkoku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Fakultatywna kolacja (za dodatkową opłatą na miejscu, uzależniona od godziny przylotu) w restauracji na 78. piętrze hotelu Baiyoke Sky – najwyższym budynku w Tajlandii, skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji BANGKOKU: Świątynia Leżącego Buddy z największym w Bangkoku 46-metrowym posągiem Buddy, Świątynia Szmaragdowego Buddy – najważniejsze sanktuarium kraju i Pałac Królewski – historyczna siedziba królów Tajlandii. Fakultatywna wycieczka po kanałach Bangkoku i rzece Chao Praya tradycyjnymi długorufowymi łodziami (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do China Town i zwiedzanie Świątyni Złotego Buddy. Po południu czas wolny na zakupy. Nocleg.

4. DZIEŃ

Śniadanie. Transfer na lotnisko; przelot do miasta CHIANG RAI, stolicy najbardziej na północ wysuniętej prowincji Tajlandii. Przejazd do miasteczka MAE SAI, najbardziej wysuniętego na północ miejsca Tajlandii. Obiad. Czas wolny na zakupy na miejscowym rynku. Fakultatywna wycieczka do Birmy (za dodatkową opłatą na miejscu): po przekroczeniu granicy zwiedzanie miasta TACHILEK. Powrót do Tajlandii. Następnie przejazd do słynnego Złotego Trójkąta – miejsca, gdzie spotykają się granice Birmy, Laosu i Tajlandii. W dawnych czasach region znany był przede wszystkim z uprawy i przemytu opium, dziś jest znaną atrakcją turystyczną. Przejazd do miejscowości Chiang Khong na granicy z Laosem. Zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ

Śniadanie. Przekroczenie granicy z Laosem. Rejs po największej rzece Azji Południowo-Wschodniej – MEKONGU. Ta majestatyczna rzeka o długości 4350 km ma źródła w Tybecie, a przepływa m.in. przez, Birmę, Laos, Tajlandię, Kambodżę i Wietnam. Na znacznej długości rzeka Mekong stanowi granicę między Tajlandią i Laosem. W czasie rejsu postój w wioskach mniejszości etnicznych Hmong, Yao i Khmu, zamieszkujących północne regiony Laosu. Obiad w lokalnej restauracji. Kontynuacja rejsu do PAKBENG. Zejście na ląd, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na targu, gdzie mieszkańcy okolicznych wiosek oferują swe wyroby. Ciąg dalszy podróży po rzece Mekong między zielonymi wzgórzami, wśród których z rzadka pojawiawiają się zagubione w czasie wioski. Postój w wiosce rybackiej, w której mieszkańcy trudnią się produkcją wina ryżowego. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu wizyta w jaskinii PAK OU tuż nad brzegiem Mekongu. W jaskini od stuleci okoliczni mieszkańcy ofiarują statuetki Buddy. Obecnie znajduje się tam kilka tysięcy mniejszych i większych posągów. Późno po południu przypłynięcie do Luang Prabang – historycznej stolicy Laosu, wpisanej na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ

Udział w porannym rytuale ofiarowania datków mnichom: ok. godz. 6 rano setki mnichów wychodzą ze świątyń, aby odwiecznym zwyczajem zbierać datki od wiernych. Buddyści ofiarowywują mnichom jedzenie, wodę lub drobne kwoty pieniędzy, co ma zapewnić im pomyślność w obecnym życiu i w kolejnych wcieleniach. Powrót do hotelu na śniadanie. Spacer po targu Phousi, na którym mieszkańcy okolicznych wsi sprzedają swoje wyroby (np. tradycyjne ubiory), herbatę, owoce i jedzenie (w tym m.in. jaszczurki, żaby, szczury). Zwiedzanie LUANG PRABANG: świątynie Wat Visoun, Wat Khili, Wat Mai i symbol Luang Prabang – świątyni Wat Xiengthong. Zwiedzanie Muzeum Narodowego, które znajduje się w dawnym Pałacu Królewskim. Obiad. Wizyta w wioskach mniejszości etnicznych: Hmong i Laoloum. Postój przy wodospadzie Khouangsi i kąpiel w turkusowej wodzie wodospadu. O zachodzie słońca wejście na wzgórze Phousi, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto i rzekę Mekong. Wieczorem czas wolny na zakupy na lokalnym nocnym targu. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do VANG VIENG, miejscowości nad brzegiem rzeki Nam Song. Trasa prowadzi przez jeden z najbardziej malowniczych regionów Laosu. Po drodze obiad w lokalnej restauracji. Po przyjeździe rejs łodzią po rzece Nam Song. W czasie rejsu można obserwować tradycyjne życie mieszkańców oraz zobaczyć niezwykłe wapienne skały, wyrastające wysoko ponad poziom rzeki. Zakwaterowanie w hotelu w Vang Vieng. Nocleg.

9. DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do stolicy Laosu – VIENTIANE. Obiad i zwiedzanie miasta: Wat Sisaket – najstarsza świątynia stolicy; HatPhraKaew, w której obecnie znajduje się muzeum, pomnik wojenny Patuxai symbolizujący walkę Laotańczyków przeciwko francuskiemu panowaniu często nazywany Laotańskim Łukiem Triumfalnym. Pod koniec dnia wizyta w złotej świątyni PhaThat Luang, uznanej za symbol narodowy Laosu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do granicy z Tajlandią. Po przekroczeniu granicy przejazd na lotnisko w miejscowości Udon Thani. Przelot do Bangkoku, następnie przejazd do Hua Hin lub Cha Am – nadmorskich miejscowości na wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

11. DZIEŃ

Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Nocleg.

12. DZIEŃ

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko w Bangkoku. Przelot do Polski.

UWAGI

  1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 100 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień/os.
  2. Opłaty fakultatywne: kolacja w Bangkoku: ok. 1400 THB; rejs po kanałach: ok. 500 THB; Birma: ok. 1500 THB.
  3. W związku z restrykcyjnymi wymogami prawa w Tajlandii zwiedzanie Pałacu Królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy i niektórych innych obiektów może się odbywać tylko w towarzystwie lokalnego pilota.
  4. Zależnie od rozkładu lotów, przylot do Polski może nastąpić dnia następnego.

Anita Pietrzak

Uwielbiam pracę z ludźmi, z wykształcenia jestem magistrem socjologii a w życiu zodiakalnym skorpionem. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, jestem ambitna, uparcie dążę do wyznaczonego celu. Uwielbiam ten moment, kiedy ludzie wracają z wakacji szczęśliwi i wypoczęci — to najlepsza zapłata za moją pracę. Moje miejsce na ziemi to Hiszpania -zarówno kontynentalna, jak i ta wyspiarska. Mam zamiar kiedyś tam zamieszkać, ale najpierw chcę, aby każdy, kto przyjdzie do naszego biura podróży i wybierze wakacje, wrócił z nich zadowolony. Ostatnie 8 lat zdobywałam doświadczenie w Biurze Podróży Itaka. Przez ten czas zdobyłam wiedzę która pomaga mi idealnie dopasować wakacje do potrzeb moich klientów, odwiedziłam wiele miejsc w Europie i na Świecie, poznałam wielu wspaniałych ludzi.